Kaliteli ve profesyonel destek için


          Kamu İhale Mevzuatı sürekli değişen ve yenilenen bir mevzuat olarak bilinmektedir. Değişikliklerin gerekçesi incelendiğinde, Avrupa Birliğine uyum çerçevesinde yapılan değişiklikler başta olmak üzere günün değişen ve gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak üzere gerçekleştirildiği sonucuna ulaşılabilir.

    Kamu kaynaklarının etkili ekonomik ve verimli kullanılabilmesini temin etmek sorumluluğu bulunan kamu idareleri bu değişiklikleri takip etmek ve uygulamak zorundadır. Değişikliklerin takip edilmesi ve uygulamada karşılaşılan sorunlar artık sadece kamu ihale mevzuatının bilinmesi ile yeterli olamamaktadır. Örneğin; 2014 yılı Eylül ayında yapılan ihale değişiklikleri sadece 4734 sayılı Kanun değil, 4857 sayılı İş Kanunu ve mülga 1475 sayılı Kanun, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gibi birçok mevzuatın da bilinmesini gerektirmektedir.

    Kamu idarelerine böyle bir görev yüklenmekle beraber ihalelere iştirak eden ve kamunun ihtiyaçlarını (mal, hizmet, yapım işi) karşılama taahhüdünde bulunanların da (tedarikçi, hizmet sunucusu, yapım müteahhidi) bu mevzuatı bilme ve uygulama mecburiyeti vardır.

    İşte böyle bir ortamda işlemlerin mevzuata uygunluğu konularında hem kamu idarelerine hem de şirketlere danışmanlık misyonu ile yola çıkan sitemiz, uzman ve tecrübeli ekibiyle bu amacında emin adımlarla ilerlemektedir.

            İlginiz için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz. 

            

 

 Başa Dön