Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi Ortaköy


Ortaköy' de bulunan resmi kurumlarda görevli 40 personele beş gün boyunca Kamu ihale kanunu ile ilgili eğitim verildi.Ortaköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul olan proje ile tüm masrafları ajans tarafından karşılanan Kamu Harcamaları İhale Mevzuatı eğitimi Ortaköy İlçesindeki tüm kamu kurumlarından seçilen muhasebe yetkililerine veriliyor.

 
Alanında uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimi alan 40 personele sertifika verilecek. Eğitim konuları arasında 4734 ve 4735 sayılı kanunlar, tebliğ kanunu, 5018 sayılı kanun, EKAP sistemi ve örnek ihale uygulamaları var.
Bu eğitim sayesinde uygulama tecrübesi ve yeni değişiklikleri öğrendiklerini söyleyen katılımcılar kendilerine alanında uzman bir kişi tarafından bu eğitim verilmesini sağlayan başta Ortaköy Kaymakamı Harun Başıbüyük'e, Proje yürütücüsü Köylere Hizmet Götürme Birliği müdürü Yavuz Doğan'  a ve Proje hazırlayıcısı aynı zamanda proje koordinatörü olan Kümbet Okul Müdürü Hacı Ramazan Artuksuer' e teşekkür ettiler.
 
Beş gün süren eğitim bugün İstiklal İlköğretim okulunda yapılan son eğitimin arkasından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 


Başa Dön